در حال بارگذاری ...

در سال کنکور هیچ چیز مهم تر از استفاده درست از زمان و برنامه ریزی دقیق برای خواندن درس ها نیست. بعضی از دانش آموزان فکر می کنند بهتر از هر شخص دیگری می توانند برای خودشان برنامه ریزی کنند،از آن ها میپرسم اگر حق با شما نباشد و نتوانید این کار را درست انجام دهید حاضر هستید یک سال دیگر پشت کنکور بمانید و این اشتباهی که انجام دادید را جبران کنید؟ استفاده از تجربه های یک مشاور توانمند و زیر نظر اون با رنامه ای خوب و استاندارد مطالعه کردن،خیلی مفیده،چون هم تو مسیر نادرست حرکت نمی کنید،هم با ارزیابی هایی که از شما بعمل می آید دقیقا وضعیت شما مشخص شده و میتوانید به جبران خطا های احتمالی بپردازید. استاندارد های موجود در یک برنامه تحصیلی مثل ساعت مطالعه،مهارت های مطالعه هر درس،رعایت بودجه بندی،داشتن روش مناسب برای ارزیابی و ... از مواردی هستند که یک مشاور تحصیلی به شما آموزش خواهد داد.

مشاور های همکارجواد حیدر - مهدی نکویی - علی مسچی - امین برجعلی - علی دین پناه - علی میرابوطالبی - ایمان اکران نیا - جبار قادرزاده - سهراب فرهپور - رضا پازوکی - شاهین ادیبی - مرجان علیدوست - ندا نوریان

انتخاب رشته آغاز یک پایان .... کنکور سراسری با تمام لحظات تلخ و شیرینش به پایان رسید ، خیلی ها از تموم شدنش خوشحالند و احساس سبکی می کنند، بعضی ها هم آرزو می کنند کاش فرصت بیشتری داشتند تا پایان قشنگتری رو براش رقم بزنند ؛ اما چیزی که ازش مطمئنم اینه که احساس هیچ کسی شبیه دیگری نیست و هر کسی در این سال سخت و پرفراز و نشیب داستان خودش رو برای تعریف کردن داره ... کنکور پایان ماجرا نیست .... کنکور شاید شبیه یک زمین کشاورزی باشه که هرچقدر بیشتر زحمت بکشی ، امکانات بیشتری داشته باشی و رسیدگیت بهتر باشه ، محصول بیشتر و با کیفیت تری در اون رشد میکنه اما مهمتر از کاشت یک محصول شاید درو کردن اون باشه ... حتما همتون داستان های زیادی رو در مورد کسایی شنیدین که انتخاب رشته زحمات یک ساله (شاید بهتره بگیم ۱۲ ساله) شون رو نابود کرد .... اما چرا ؟ آشنا نبودن به قوانین و مقررات انتخاب رشته و ساده انگاری این پروسه مهم مشورت گرفتن از افراد غیرمتخصص (دوست ، فامیل ، مشاورنماها و ....) نداشتن شناخت صحیح و عدم توجه به ویژگی های شخصیتی ، ارزش ها ، توانمندی ها ، استعداد و شرایط خانوادگی اینها موارد رایجی هستند که بیشتر تقصیرها رو میشه گردنشون انداخت !! اما به عقیده من و خیلی از همکاران مشاورم باورهای شناختی مخرب بیشتری وجود دارند که با رعایت کردن تمام موارد بالا هم باز دیوار بلندی برای موفق شدنند .... مثل فقط با یه رتبه خوب میتونم تو زندگی موفق بشم !! این همه درسهای ریاضی رو نخوندم که برم مدیریت ... (یعنی فقط میخواد خانم مهندس صداش کنن ، بقیش مهم نیست !!) مردم چی میگن ؟؟ (اگر سال دوم بمونم ، اگر آزاد برم ، اگر ... اگر .... و ....)

ورود به انتخاب رشته غیر حضوری

حضور مشاوران در مجموعه

حضور مشاوران در مجموعه

یقینا بخش مهمی از زندگی هر فردی رو دیواری از جبر احاطه کرده ، دیواری که آجر های اون به دست خود ما چیده نشده ..... مسائلی مانند : در چه کشور ، شهر و محله ای متولد بشیم چه چهره و رنگ پوستی داشته باشیم چه کسانی پدر ، مادر و اعضای خانواده ما باشند و ..... که کاملا از حیطه انتخاب های ما خارج بودن ؛ در سایر موارد این انتخاب ها هستند که مثل تیشه ای به تندیس زندگی ما شکل میدن و یا ممکنه با تصمیم های اشتباه چیزی چز مشتی خاک از اون باقی نمونه .... زندکی هیج شخصی بی اشتباه نخواهد بود اما اگر قبل از هر انتخابی ، آگاهی لازم روکسب کنیم و تمام جوانب ممکن رو بسنجیم نتیجه هر چیزی که باشه ، بهترین نتیجه ممکن خواهد بود ....

به عقیده کارشناسان امر آموزش و مشاورین تحصیلی ، بسیاری از دانش آموزانی که به سیستم هدایت تحصیلی توجه چندانی نداشته اند و یا به دلایل مختلفی انتخاب درستی نکردند ، در 3 سال متوسطه دوره دوم با مشکلات فراوانی مواجه می شوند و به احتمال زیاد در کنکور سراسری نیز نتیجه مورد نظر خود و خانواده را نخواهند گرفت . قبل از انتخاب رشته دبیرستانی برای دانش آموز باید با توجه به ویژگی های روانشناختی ، تحصیلی و خانوادگی ،شغل یا گروه شغلی مناسب او را در نظر بگیریم ، سپس مناسب با شغل یا گروه شغلی اقدام به انتخاب رشته دبیرستان و کنکور کنیم .

شرکت در آزمون MBTI