در حال بارگذاری ...

شب امتحان

شب امتحان

1398-06-22 05:31:24 | دسته بندی: مشاوره

1)       شب امتحان زود بخوابید و از خوردن زیاد موادی که دارای کافئین می‌باشند خودداری کنید (مانند چای و قهوه)

2)     دو ساعت قبل از امتحان کتاب را کنار بگذارید و مطالبی را که فراگرفته‌اید به‌صورت بحث گروهی با دوستانتان مباحثه کنید و اشکالاتتان را از یکدیگر بپرسید.

3)    حداقل یک ربع زودتر در جلسه امتحان حاضر شوید و مجهز باشید، یعنی وسایل لازم را همراه خود بیاورید و پس از نشستن روی صندلی نفس عمیقی بکشید و با یاد خدای بزرگ امتحان را شروع کنید.

4)     پس از گرفتن برگه‌ی امتحان  و نوشتن مشخصات خودروی آن ابتدا همه‌ی سؤالات را با دقت بخوانید و اگر به سؤال ساده‌ای رسیدید، فوراً جوابش را بدهید. سؤالاتی را که جوابشان را نمی‌دانید کنارشان علامت  -  بزنید  و سؤالاتی را که جوابشان را می‌دانید ولی وقت زیادی می‌گیرند کنارشان علامت  +  بگذارید تا بعداً دوباره به سراغشان بیایید و جواب بدهید.

5)     سعی کنید به همه‌ی سؤالات پاسخ دهید، حتی اگر جواب سؤالی را نمی‌دانید سعی کنید از خودتان چیزی بنویسید. (فقط در مورد سؤالات غیر گزینه‌ای)

6)     در حین امتحان روی اطلاعات خودتان تأکید داشته باشید و از نگاه کردن روی برگه‌ی دیگران خودداری کنید، از کجا معلوم پاسخ آنها درست باشد؟

7)     ـ پس از پاسخ به همه‌ی سؤالات برگردید و یک بار دیگر سؤالات را با دقت بخوانید و پاسخ‌هایتان را مرور کنید تا احیاناً اشتباهی رخ نداده باشد.

8)     سعی نکنید خیلی زود جلسه امتحان را ترک کنید، کمی بنشینید، شاید معلم توضیحی در مورد سؤالات بدهد و شما بتوانید پاسخ خود را کامل‌تر بنویسید.

9)      حواستان به ساعت و زمان باقی‌مانده امتحان باشد.

 

10)    پس از دادن امتحان فوراً سراغ امتحان بعدی نروید. بلکه چند ساعت استراحت کنید و تفریح موردعلاقه‌ی خود را انجام دهید و زمانی را برای ورزش در نظر بگیرید.

11)     پس از دادن برگه‌ی امتحان با دیگر دوستانتان، دنبال جواب سؤالات نگردید این کار فقط استرس شمارا بیشتر می‌کند، شاید شما پاسخ درست را نوشته‌اید! ( وقت و انرژی خود را به‌جای پیدا کردن جواب سؤالات امتحان قبل، روی امتحان بعدی بگذارید.